Tehlikeli Madde

SRC 5 ADR Tehlikeli Madde Taşımacılığı;

ADR belgesi, karayolu taşıma yönetmeliğine göre tehlikeli madde yapan sürücülerin almak zorunda olduğu yeterlilik belgesidir. 

Tehlikeli madde taşımacılığı sürücü eğitimlerine tehlikeli maddelerin taşınmasında kullanılan araçların ve tehlikeli madde taşımacılığı sahasında sürücü olmak isteyenler katılım göstermelidir.

SRC 5 belgesi eğitimlerine katılabilmek için SRC 3 veya SRC 4 belgelerinden birine sahip olma şartı vardır.

SRC 5 belgesi için 19 saatlik eğitimin tamamlanması ve T.C. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın açacağı sınavda başarılı olunması gerekmektedir.

Sınav geçme notu 60'tır.

SRC 5 tehlikeli madde taşımacılığı ADR belgesi, serifika onay tarihinden itibaren 5 yıl geçerlidir.

SRC 5 tehlikeli madde taşımacılığı ADR belgesi alıp belge süresi bitenler; tekrardan eğitim ve sınav aşamalarını geçerek belgelerini yenileyebilirler.

 • SRC, Sürücü kelimesinin resmî kısaltması olup kara yolunda motorlu bir aracı veya taşıtı sevk ve idare eden kişiyi ifade eder.

  SRC Belgesi, karayollarında uluslararası veya şehirlerarası yolcu ya da yük taşımacılığı yapacak olan taşıtların kullanımı için gereken bir Mesleki Yeterlilik Belgesi’dir. 4925 sayılı Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Taşıma Yönetmeliği kapsamında alınması zorunlu olan SRC Belgeleri, bu belgeyi vermek için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yetki belgesi almış kurumlar aracılığıyla alınabilir.

  5 çeşit SRC belgesi türü vardır. Bunlar;

  SRC1: Uluslararası Yolcu Taşımacılığı 

  SRC2: Yurt İçi Yolcu Taşımacılığı 

  SRC3: Uluslararası Eşya-Yük taşımacılığı 

  SRC4: Yurt İçi Eşya-Yük taşımacılığı 

  SRC5: Tehlikeli Madde Taşımacılığı

  • SRC 3 yada SRC 4 belgesi
  • Sürücü belgesi fotokopisi
  • Nüfus cüzdan fotokopisi
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Son altı ay içerisinde çekilmiş)
 • İzmir Bornova Hasekioğlu SRC ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezi Kayıt kabul girişi. En iyi en hızlı hizmet binanın içinde..
  SRC - ODY - ÜDY ve Psikoteknik Belgelerinde En Güvenilir Adres Hasekioğlu Eğitim Kurumları!
  İzmir Hasekioğlu SRC ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezi'nde daima 'En Güvenilir Hizmet' anlayışıyla siz değerli müşterilerine daima yenilikler sunmaktadır.Öğretmenler Odası
  İzmir Hasekioğlu SRC ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezi'nde daima 'En Güvenilir Hizmet' anlayışıyla siz değerli müşterilerine daima yenilikler sunmaktadır. Dinlenme odası.
  İzmir hasekioğlu Psikoteknik Değerlendirme Merkezi'nde daima 'En Güvenilir Hizmet' anlayışıyla siz değerli müşterilerine daima yenilikler sunmaktadır.Psikoteknik merkezimiz 1 günde .26 kişi hizmet kapasitelidir.
  İzmir Hasekioğlu SRC ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezi'nde daima 'En Güvenilir Hizmet' anlayışıyla siz değerli müşterilerine daima yenilikler sunmaktadır.ODY ÜDY Belgeleri eğitim sınıflarımız.
  İzmir Hasekioğlu SRC ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezi'nde daima 'En Güvenilir Hizmet' anlayışıyla siz değerli müşterilerine daima yenilikler sunmaktadır. ODY ÜDY belgeleri eğitim sınıflarımız.İzmir'in en başarılı en iyi merkezi
  İzmir Hasekioğlu SRC ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezi'nde daima 'En Güvenilir Hizmet' anlayışıyla siz değerli müşterilerine daima yenilikler sunmaktadır. En iyi eğitmenler bu sınıflarda ders anlatıyor.
  İzmir Hasekioğlu SRC ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezi'nde daima 'En Güvenilir Hizmet' anlayışıyla siz değerli müşterilerine daima yenilikler sunmaktadır.ODY ÜDY Belgeleri eğitim sınıflarımız.İzmir'in en başarılı en iyi merkezi
  İzmir'in en donanımlı merkezi olan Hasekioğlu Src Eğitim Merkezi - Üst Düzey Yönetici (ÜDY) eğitimi ile adaylara strateji geliştirme, analiz yapabilme gibi belli konulara hakim olma ne işi kontrolü yönetme kabiliyeti sunmaktadır.
  Hasekioğlu Eğitim Kurumları - Tüm SRC, Psikoteknik Belgeleri ücretler için bilgi alabileceğiniz eğitim merkezi. Tehlikeli maddelerin taşınması kapsamında taşıyıcı, paketleyen, dolduran, gönderen..
  İzmir'in her yerinden kolay ulaşabilecek konumda olan Hasekioğlu SRC ve Psikoteknik Değerlendirme Merkezi' miz aynı anda 120 öğrencinin eğitim alabileceği kapasitedir..
  İzmir SRC ve Psikoteknik değerlendirme merkezimiz 1200 metrekare hizmet binamızda tüm ehliyet işleriniz için İzmir' in her yerinden kolay ulaşılabileceğiniz konumdadır.
BİZİ TAKİP EDİN